JURY - KONKURS KRÓTKIEGO METRAŻU 2023


Piotr Niemczewski / Trip Hunter
Operator filmowy, absolwent New York Film Academy oraz twórca kanału YouTube “Trip Hunter”, liczącego ponad 100 tys subskrypcji.
Studiował i zdobywał doświadczenie na planach zdjęciowych w Los Angeles, od teledysków, reklam i horrorów klasy B, aż po Hollywoodzkie pełnometrażówki. Filmy krótkometrażowe i teledyski, których zdjęć jest autorem zdobyły uznanie i nagrody na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Otrzymał również podwójną nominację w zeszłorocznej edycji konkursu Grand Video Awards.


Paulina Pytlak  
Studentka 5 roku Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim i specjalności wokalnej. Zadebiutowała w tym roku w najnowszym filmie Kingi Dębskiej „Święto ognia” na podstawie powieści Jakuba Małeckiego. Otrzymała również nagrodę na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w kategorii Profesjonalny Debiut Aktorski. Na co dzień można ją usłyszeć i zobaczyć na deskach Teatru 6. Piętro w spektaklu „Sinatra 100+”.
Paulina również śpiewa i tworzy autorskie utwory, które można usłyszeć na jej recitalu „Jackie” w Teatrze Collegium Nobilium przy Akademii Teatralnej w Warszawie. 


Igor Podgórski
uczy robić lepsze filmy. Filmowiec, szkoleniowiec i prelegent. Prowadzi kursy online, konsultacje, szkolenia i warsztaty z filmowania. Operator kamery i kolorysta. Produkuje przeznaczone do Internetu filmy reklamowe dla firm. Współtworzy podcast SUPER35.

Współpracował między innymi z takimi markami jak Canon, Samsung, T-Mobile, TVN24, Netia, Dawtona, Azoty, Carl ZEISS, Fujitsu, SAP, Obag, EPEE czy Bielenda.


Krzysztof Matusiak
absolwent Lubuskiej Szkoły Filmu i Telewizji o profilu reżysersko – operatorskim,
mistrz oświetlenia, filmowiec-dydaktyk w Poznańskiej Szkole Filmowej. Doświadczenie zdobywał na planach zdjęciowych filmów krótko i średniometrażowych, teledysków, reklam, dokumentów i reportaży. Uczestnik krajowych i zagranicznych seminariów, warsztatów i kursów z zakresu reżyserii filmów krótkometrażowych, oświetlania planów filmowych, realizacji  i postprodukcji teledysków oraz filmów dokumentalnych. Pasjonat festiwali filmowych.


Łukasz Mateusiak
Dokumentalista oraz autor klipów filmowych, skoncentrowany wokół świata muzyki. Od wielu lat trwałe współpracuje z muzykami i organizatorami tras koncertowych, takich jak np. Męskie Granie, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Kortez, Mrozu, Quebonafide, a także Markami jak Credit Agricole, Jim Beam, McDonald’s, Lexus itd. Miesza koncept dokumentu oraz klipów jako operator i montażysta. Pasjonat kina i festiwali filmowych. Absolwent kierunków produkcji filmowej i kulturoznawstwa m.in UKSW i WSR w Warszawie.