JURY - KONKURS KRÓTKIEGO METRAŻU 2020Igor Szwęch (Wielmożny)
Człowiek pasjonujący się filmem i fotografią.


Wacław Mączyński
Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTiTv w Łodzi. Założyciel studia animacji SQMStudio i Poznańskiej Wytwórni Filmowej, wypożyczalni sprzętu 2K4K, ekspert Poznań Film Commision. Związany z branżą filmową od 15 lat, pracował głównie przy produkcjach komercyjnych, ma na koncie kilkadziesiąt reklam, filmów wizerunkowych, explainerów. Chętnie angaż się w projekty autorskie: teledyski, krótkie metraże, przedsięwzięcia sceniczne.

Łukasz Glewicz

Operator, twórca, producent. Porzucił nudna prace w korporacji by zająć się tym co kochał od zawsze. ,,Filmowanie to moja pasja od najmłodszych lat. Nie miałem warunków by zająć się tym fachem na początku swojej kariery zawodowej. Praca w banku dała mi na start możliwość stabilizacji finansowej, ale nigdy nie dawała mi satysfakcji. Determinacja oraz cierpliwości pozwoliły w ciągu kilku lat zrobić milowy krok i zaistnieć w branży filmowej. Dlatego dziś chętnie wspieram i pomagam młodym filmowcom na początku swojej drogi." Autor zdjęć do takich teledysków jak: Adi Nowak - Hello Win! / Jestem Alpha- wayout / Lincz - Don't get me wrong. / FA MAS FEAT. DONGURALESKO x DJ SOINA - Żyj po swojemu. Twórca kontentu oraz producent reklam internetowych dla wielu marek branży beauty. Ambasador marki SHAPE, BEBOB Batteries, F&V Light. Miłośnik kamer RED.


Anna Zoll 

Scenarzysta, reżyser oraz producent. Specjalizuje się w filmach krótkometrażowych o tematyce społecznej. W marcu 2018 roku stworzyła 3 minutowy film HEART THERAPY, który zajął 2 miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes w Nespresso Talents. Do innych wybitnych dzieł Anny Zoll należą takie produkcje jak: YOU CAN'T SEE ME, SPIDER, czy projekt DANCING LETTERS. W 2019 roku, była w Polsce ambasadorką Nespresso Talents, a od 2020 roku, jest nie tylko ambasadorem, ale również członkiem konkursowego jury.


Grzegorz Chołuj

,,Człowiek renesansu" - działa na pograniczu psychologii, filozofii, sztuki i biznesu. Aktor zawodowy - po studiach na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu związał się na kilkanaście lat z Teatrem Nowym w Poznaniu. Reżyseruje. Trener rozwoju osobistego, psychoterapeuta - wspiera firmy i osoby indywidualne. Tworzy bardzo oryginalne i skuteczne projekty rozwojowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Uwielbia góry i wodę - od morskich głębin po rwące rzeki. Mąż Elwiry oraz Ojciec Wiwiany i Igora.

Rafał Jerzak

reżyser, operator, podróżnik

Film to moje życie..., pierwszą kamerę kupiłem w 1988 roku. Za jej pomocą zrealizowałem swój pierwszy film parodie filmu Pluton, potem sprawy potoczyły się lawinowo. Jestem absolwentem łódzkiej filmówki. Jako reżyser i operator zrealizowałem kilka filmów fabularnych min: ,3 km do Raju"," Afryka", ,,Speed love" a także kilkanaście filmów dokumentalnych .Pracowałem min z Bogusławem Wołoszańskim, Łukaszem Barczykiem, Eugeniuszem Korinem, Adamem Sikorą etc. Dużo podróżuję po świecie gdzie zrealizowałem min: obrazy dokumentalne ,,Dom" film o Gruzji czy też ,,Przedpokój do Raju" o barokowej muzyce Indian boliwijskich. Wykładam w poznańskim STA, prowadząc zajęcia z filmu. Moje pasje poza filmowe to: malarstwo, literatura i astronomia.