JURY - KONKURS KRÓTKIEGO METRAŻU 2022


Wacław Mączyński
Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTiTv w Łodzi. Założyciel studia animacji SQMStudio i Poznańskiej Wytwórni Filmowej, wypożyczalni sprzętu 2K4K, ekspert Poznań Film Commision. Związany z branżą filmową od 15 lat, pracował głównie przy produkcjach komercyjnych, ma na koncie kilkadziesiąt reklam, filmów wizerunkowych, explainerów. Chętnie angaż się w projekty autorskie: teledyski, krótkie metraże, przedsięwzięcia sceniczne.Igor Szwęch (Wielmożny)
Człowiek pasjonujący się filmem i fotografią.

Dorota Latour
Reżyserka filmów dokumentalnych i spektakli teatralnych. Absolwentka filologii polskiej UAM (1986) oraz Wydziału Reżyserii Dramatu PWST im L. Solskiego w Krakowie (1991). Pracowała w teatrach Krakowa i Poznania. Reżyserowała również widowiska plenerowe. Od 1991 pracuje także jako reżyser TV. Zrealizowała ponad 20 filmów dokumentalnych oraz około 50 programów artystycznych, edukacyjnych i reportaży telewizyjnych emitowanych w TVP1, TVP2, TVP Polonia, RTL, Brasilia TV Cultura. Współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu prowadząc warsztaty filmowe w ramach Festiwalu filmowego "Ale kino", Biennale Sztuki dla Dziecka oraz programu Wielka Przygoda z Filmem. Od października 2014 jest dyrektorem artystycznym Internetowej Akademii Komedii i Filmu.


Grzegorz Chołuj
,,Człowiek renesansu" - działa na pograniczu psychologii, filozofii, sztuki i biznesu. Aktor zawodowy - po studiach na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu związał się na kilkanaście lat z Teatrem Nowym w Poznaniu. Reżyseruje. Trener rozwoju osobistego, psychoterapeuta - wspiera firmy i osoby indywidualne. Tworzy bardzo oryginalne i skuteczne projekty rozwojowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Uwielbia góry i wodę - od morskich głębin po rwące rzeki. Mąż Elwiry oraz Ojciec Wiwiany i Igora.Miron Kaźmierski
Założyciel brandu Filmisja. Posiadacz kanału na YouTube „Miron Kaźmierski”, który zgromadził blisko 6,5 tysiąca subskrypcji. Ma 22 lata i od 8 lat zajmuje się filmem. Jego celem jest nie tylko tworzyć produkcje, które będą efektywną formą reklamy dla klienta, ale również takie, które przyniosą mu uśmiech na twarzy, podczas ich tworzenia i oglądania finalnego produktu.